Laser

O laserze

Co to jest E-LIGHT?

Urządzenie kosmetyczne E-light (IPL + RF Bipolarny), czyli impulsowe źródło światła fale radiowe to nowość zaliczana do rodziny urządzeń wykorzystujących energię świetlną oraz prąd o częstotliwości radiowej. E-light emituje wiązkę rozproszonych promieni świetlnych, które mają zróżnicowaną długość fali. Docierają one na różne głębokości skóry oraz działają wielokierunkowo. Działanie fal radiowych intensyfikuje i uzupełnia działanie IPL. Efektem współdziałania IPL i fal radiowych jest głębsza penetracja w warstwy skóry właściwej. Przy użyciu IPL tkanka może pochłonąć 30-40 % energii, reszta energii jest odbijana i załamuję się (energia świetlna penetruje do 2,5 mm), podczas gdy działamy E-light’em zjawisko odbicia i załamania się energii nie występuje (energia świetlna penetruje do 4mm). Praca e-lightem to szybszy efekt końcowy, co przekłada się na mniejszą ilość zabiegów, dużą rozpiętość możliwych zastosowań i satysfakcję klientów.

Technologia IPL+RF ma szerokie możliwości precyzyjnego dopasowania się do różnych typów skóry oraz różnych defektów i problemów skórnych. Jest klinicznie sprawdzona i bezpieczna.

FUNKCJE:
 1. Usuwanie owłosienia.
 2. Usuwanie przebarwień – posłonecznych, plam soczewicowatych, ostud
 3. Fotoodmładzanie – stymulacja skóry do produkcji kolagenu i elastyny, redukcja bruzd
 4. Terapia naczyniowa – redukcja zmian na tle naczyniowym
 5. Leczenie trądziku – działanie przeciwzapalne na wykwity

USUWANIE OWŁOSIENIA

Światło IPL jest selektywnie absorbowane przez melaninę (chromofor) zawartą we włosach. Zaabsorbowana energia świetlna jest oddawana do tkanek otaczających, w tym wypadku wewnątrz mieszka włosowego, w postaci energii cieplnej. W związku ze znacznym zwiększeniem temperatury w obrębie mieszka włosowego dochodzi do koagulacji, czyli ścięcia białek. Doprowadza to do odcięcia odżywienia włosa i w konsekwencji dochodzi do jego wypadnięcia.

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Pochłonięte przez melaninę światło IPL zamienia się w energię cieplną. Skutkiem procesu jest rozpad cząsteczek pigmentu, których pozostałości zostają usunięte przez fagocyty oraz na drodze odnowy komórkowej skóry. Mogą one zareagować na dwa różne sposoby. Przebarwienia niewielkie, nie odgraniczające się mocno od otaczającego naskórka zostaną rozbite i pochłonięte na drodze fagocytozy. Przebarwienia ciemne, wyraźne odgraniczone od otaczającego naskórka mogą wyłuszczyć się i spowodować pojawienie się strupka, który po zakończeniu procesu regeneracji zejdzie bez pozostawienia blizny i śladu.

FOTOODMŁADZANIE

Światło IPL oddziałuje na fibroblasty poprzez podgrzanie skóry właściwej do temperatury ok. 55°C. Fibroblasty są to komórki odpowiedzialne za aktywację procesu produkcji włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego naturalnie występującego w skórze. Dodatkowo zwiększona temperatura poprawia mikrocyrkulację krwi – skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona. Dzięki tym zjawiskom uzyskujemy efekt odmłodzenia skóry.

TERAPIA NACZYNIOWA

W leczeniu zmian naczyniowych przy użyciu IPL chromoforem docelowym jest oksyhemoglobina obecna w erytrocytach.  Endogenne ciepło powoduje rozkład barwnika i uszczelnienie naczynia. Dodatkowo dzięki zwiększonej syntezie włókien kolagenowych i elastynowych poprawia się kondycja skóry. Staje się ona grubsze, bardziej zwarta, dzięki czemu naczynia krwionośne nie prześwitują, a rumień staje się mniej widoczny.

LECZENIE TRĄDZIKU

Światło IPL oddziałuje na metabolit bakterii Acne, odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych. Metabolit ten – porfiryny pod wpływem ciepła przyczynia się do powstania reaktywnych anionów tlenu. Beztlenowe bakterie Acne giną pod wpływem tych oksyanionów. W konsekwencji możemy zaobserwować wyciszenie istniejących i zmniejszenie powstawania nowych zmian.

 laser13217350_628766267278308_2398893834116450325_o

DZIAŁANIE FAL RADIOWYCH RF W URZĄDZENIU E-LIGHT

Fale radiowe są to prądy o częstotliwości radiowej. Stymulując skórę tego rodzaju prądami powodujemy powstanie ciepła endogennego pod wpływem którego fibroblasty są stymulowane do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Efektem tej reakcji jest odzyskana przez skórę sprężystość i elastyczność. Zabiegi z użyciem tej technologii są bezinwazyjne, bezbolesne i komfortowe.

Fale radiowe zastosowane w połączeniu z intensywnie pulsującym światłem (IPL) powodują zwiększenie przepuszczalności światła przez tkanki.

Zastosowanie fal radiowych podczas zabiegów fotoodmładzania i terapii usuwającej przebarwienia znacznie poprawia efekty zabiegowe.

 

RADIOFREKWENCJA- RF– urządzenie, które za pomocą fal radiowych pozwala na wykonywanie liftingu skóry twarzy, szyi oraz dekoltu bez użycia skalpela. Zabieg nie tylko niweluje efekty starzenia, ale działa również zapobiegawczo poprzez zwiększenie gęstości i odporności skóry.
Przy temperaturze około 40C zwiększa się ukrwienie skóry, dotlenienie i odżywienie komórek. Dzięki temu komórki pobudzane są do produkcji kolagenu warunkującego jędrność
i elastyczność skóry.
radiofrekfecy13226762_628757913945810_6357384390119977594_n
Fale radiowe łagodzą obrzęki, zmniejszają woreczki tłuszczowe pod oczami, niwelują cienie i drobne zmarszczki oraz obwisłości policzków, podbródka i szyi. Twarz po zabiegu wygląda młodo i promiennie. Dzięki wyjątkowym możliwościom tego urządzenia w trakcie pojedynczej sesji zabiegowej można zredukować cellulit, lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej lub zwiotczałą skórę. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, a efekty widoczne są już po kilku wizytach. Czas trwania zabiegu max. 45 min. Częstotliwość wykonywania zabiegów co dwa, trzy tygodnie.WSKAZANIA: leczenie problemów skórnych ( ujędrnienie, wygładzenie oraz rozjaśnienie skóry, łagodzenie ciemnych przebarwień, redukcja zmarszczek, ujędrnienie skóry brzucha po porodzie); „kurze łapki”, opadające powieki, obwisłe policzki i podbródek, inne symptomy starzenia się skóry; zabiegi wyszczuplające ( spalanie tkanki tłuszczowej, wyszczuplanie, działanie ściągające, poprawa elastyczności skóry)PRZECIWWSKAZANIA: ciąża, epilepsja, choroby psychiczne, gorączka, infekcje, choroby skóry ( trądzik, opryszczka), ciężka choroba przewlekła (choroby nowotworowe, AIDS, żółtaczka, choroba krwi itd.), choroby serca, świeże rany, zapalenie żył, żylaki oraz inne problemy nóg; osoby planujące operację w najbliższych dwóch miesiącach nie powinny wykonywać zabiegu

 

unnamed
LASER BIOSTYMULUJĄCY 

 

Moc lasera biostymulacyjnego nie przekracza kilkudziesięciu miliwatów. Promieniowanie niskoenergetyczne nie zwiększa temperatury tkanek, ale pobudza ich ukrwienie, transport błonowy i stymuluje wydzielanie działających przeciwbólowo beta endorfin (hormonów szczęścia). Dzięki temu laser biostymulacyjny znalazł zastosowanie w rehabilitacji i w kosmetyce.

 

Działanie promieni laserowych

Działanie laserem na tkankę powoduje reakcję łańcuchową. Światło, które przechodzi przez kolejne warstwy ciała stopniowo przekazuje impulsy tkankom położonym głębiej. W ten sposób promienie laserowe są w stanie dotrzeć do kilku centymetrów w głąb skóry. Światło laserowe absorbowane jest przez skórę tylko częściowo – większość ulega odbiciu, transmisji i rozproszeniu.

Laseroterapia w kosmetyce

Laser biostymulacyjny oddziałuje na poziomie komórkowym. Ma bezpośredni wpływa na przebieg procesów na błonach komórkowych, które odpowiadają za transport substancji wewnątrz organizmu. Biostymulacja reguluje usuwanie produktów przemiany materii, dzięki czemu oczyszcza skórę i przyczynia się do lepszej wchłanialności substancji odżywczych. Dzięki działaniu niskoenergetycznych promieni laserowych poprawia się mikrokrążenie i regenerują się naczynia krwionośne. Działanie laserem biostymulacyjnym powoduje też wzrost ilości fibroblastów i włókien kolagenowych, dzięki którym skóra jest bardziej elastyczna i mniej podatna na powstawanie zmarszczek. Laseroterapia dzięki działaniu przeciwbólowemu i przeciwzapalnemu jest bardzo skuteczna w leczeniu wielu dolegliwości, a zwłaszcza chorób skórnych. Przyspiesza gojenie ran, urazów i owrzodzeń. Widocznych efektów nie daje jednak jednorazowe naświetlanie. Trzeba się poddać serii zabiegów (ich liczba zależy od stopnia zaawansowania zmian skórnych). Terapia laserowa może zlikwidować zmarszczki, przebarwienia i plamy barwnikowe skóry, trądzik pospolity i blizny potrądzikowe. Sprawdza się też w usuwaniu:
 • liszajów,
 • blizn po oparzeniach,
 • egzemy,
 • opryszczki.

 

Zalety terapii laserem biostymulującym

Największymi zaletami terapii laserem biostymulującym są duża efektywność i szeroki zakres wykorzystania (kosmetyka, chirurgia, ortopedia, ginekologia, stomatologia, neurologia). Do podjęcia takiego leczenia zachęcają również bezbolesność i krótkotrwałość zabiegów oraz brak skutków ubocznych. Poza tym na popularność laseroterapii wpływa brak wiekowych przeciwwskazań do naświetlania.

biostymuliLIPOSUKCJA-ULTRADzWIeKOWA-GRATIS!-UK-PROM-101-34

Ultradźwięki:

ZASADA DZIAŁANIA

Ultradźwięki to fale o niskiej częstotliwości, które dostarczają określone substancje aktywne do głębszych warstw naskórka. Fale ultradźwiękowe przenikają przez warstwę ochronną naskórka, którą stanowią komórki rogowe. Dzięki temu, efekty zabiegów ultradźwiękowych są o wiele lepsze od tych, jakie dają tradycyjne masaże czy inne oddziaływania na skórę. Ultradźwięki to głęboki mikromasaż skóry, dzięki któremu aktywizują się komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny.

Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna, zwiększa skuteczność i podnosi jakość zabiegów oraz potęguje działanie substancji aktywnych.

WSKAZANIA

• profilaktyka przeciwzmarszczkowa

• profilaktyka przeciw oznakom starzenia

• zwiotczenie skóry

• ujędrnianie skóry

• modelowanie sylwetki

• redukcja tkanki tłuszczowej

• redukcja cellulitu

PRZECIWWSKAZANIA

• epilepsja

• stany zapalne skóry

• alergia na składniki kosmetyków

• ciąża i okres karmienia

• infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze

• choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia

• przerwana ciągłość skóry

CZAS ZABIEGU

• twarz  20 → duża głowica 15 min. mała 5 min.

• ciało do 80 minut

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW

• raz w tygodniu co tydzień

• w serii od 5 do 10 zabiegów

ULTRADŹWIĘKI – KAWITACJA, SONOFOREZA, MIKROMASAŻ

kawitacja13239062_628751757279759_4628162441017002654_n

Peeling kawitacyjny polega na złuszczaniu i usuwaniu martwych komórek, nadmiaru sebum oraz zanieczyszczeń skóry. Oczyszczanie porów powoduje, że skóra stare się rozjaśniona i gładka – rezultat zauważalny jest od razu.

Peeling kawitacyjny jest bezbolesnym zabiegiem, który można stosować przy skórze trądzikowej, przetłuszczającej się, jak i wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Najlepszy efekt uzyskuje się uzupełniając peeling kawitacyjny zabiegiem ultradźwiękowym (sonoforeza). Dzięki niemu pobudzona jest synteza kolagenu i elastyny, skóra staje się bardziej jęrna.

Sonoforezę wykorzystuje się do wprowadzania w głębsze warstwy skóry preparatów odżywczych, nawilżających oraz witamin.

-> Wskazania do kawitacji i sonoforezy

– przebarwienia

– zmarszczki

– trądzik

– cellulit

– szary koloryt skóry (skóra zatruta nikotyną)

– zsinienia i opuchlizna w okolicy oczu

– słabe odżywienie i regeneracja skóry

-> Przeciwwskazania do kawitacji i sonoforezy

– nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu

– ciąża

– niewydolność krążenia

– stany gorączkowe

– ciężki stan ogólny

– obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (rozrusznik serca, aparat na zęby)

– nerwica wegetatywna znacznego stopnia

– osteoporoza

Częstotliwość stosowania zabiegu – jednorazowo lub 1 w tygodniu przez 5 – 6 tygodni

Mikromasaż Ultradżwiękowy to masaż spowodowany działaniem fali ultradźwiekowej na tkanki. Fala  ultradźwiękowa wywołuje drgania oscylacyjne cząstek. Cząsteczki zwiększają  swoją energię kinetyczną Zostają wywołane zmiany ciśnienia hydrostatycznego (płynów tkankowych) – zmiany te nazywane są mikromasażem.

Mikromasaż:

 • poprawia mikrocyrkulację i przepływ limfy na poziomie tkankowym
 • podwyższa poziom pH zakwaszonych tkanek
 • pobudza Fibroblasty do biosyntezy kolagenu, elastyny.
 • działa na głębsze warstwy skóry biostymulująco dając efekt liftingujący.

Autoklaw – urządzenie do sterylizacji

Autoklaw to inaczej urządzenie do sterylizacji lub myjka ultradźwiękowa. Autoklaw kosmetyczny świetnie nadaje się do ekskluzywnych salonów piękności a także gabinetów kosmetycznych, gabinetów medycznych lub wszelkiego rodzaju ośrodków SPA. Korzystamy z tego urządzenia, gdyż zawsze stawiamy na wysoką jakość naszych usług oraz bezpieczeństwo pacjentów.

Urządzenia te wykonane są z materiałów najwyższego gatunku z dbałością o każdy szczegół. Funkcjonalność takich urządzeń oraz komfort obsługi – to ich zdecydowane zalety. Autoklaw daje gwarancję, że wszystkie metalowe akcesoria będą zawsze sterylnie czyste oraz bezpieczne dla zdrowia i życia każdego pacjenta.

Zasada działania autoklawu parowego.

Z destylowanej wody, zostaje utworzona para wodna, która osiąga temperaturę do 134 stopni Celsjusza. Właściwe ciśnienie oraz odpowiedni czas sterylizacji, daje pełną gwarancję osiągnięcia maksymalnego poziomu czystości mikrobiologicznej sterylizowanych przedmiotów oraz utrzymuje kontrolę nad procesem sterylizacyjnym. Nie zaleca się stosować do sterylizacji urządzeń, w których nie jest możliwa kontrola nad wszystkimi procesami podczas sterylizacji tj: sterylizatory kulkowe czy. Sterylizatory pracujące na sucho, z gorącym powietrzem.

Klasyfikacja odpowiednich urządzeń, przeznaczonych do sterylizacji, wymusza wybór odpowiedniego autoklawu, posiadającego cykle sterylizacyjne typu N, S lub B.

 • Klasa N – sterylizacja wyłącznie nie opakowanych – litych przedmiotów.
 • Klasa S – sterylizacja: porowatych, wgłębionych, również nie opakowanych – litych przedmiotów, typu A i B, opakowanych pojedynczo lub wielowarstwowo.
 • Klasa B – sterylizacja wszystkich opakowanych i nie opakowanych, litych, porowatych oraz wgłębionych przedmiotów.

 

BEAUTY CENTER-Iwona Kwiecień